Cena Crytur
Soutěž o nejlepší diplomovou
práci v materiálových vědách
Cena Crytur
Soutěž o nejlepší diplomovou
práci v materiálových vědách

Stalimiliónová pobídka pro výrobu mikročipů

13. 08. 2023

Státní pobídka, schválená vládou v červenci, podpoří rozšíření produkce detekčních jednotek, přesných optomechanických komponentů a optoelektronických a optomechanických sestav, zásadních komponent pro výrobu čipů. Krystaly i optika jsou jedny z klíčových součástí polovodičového dodavatelského řetězce.

Podobné inovace pomáhají Evropě snižovat závislost na čipových dodávkách. Což potvrzuje i ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela: "Společnost Crytur přichází s investicí s velmi vysokou přidanou hodnotou, která pomůže posílit strategickou pozici České republiky ve výrobě polovodičů a tím související výroby mikročipů. Jde o odvětví, které sehraje zásadní roli v modernizaci českého i světového průmyslu, naším cílem tedy je ho co nejvíce podporovat."

Crytur spadá do kategorie high-technology industry, je nositelem špičkového a specifického know-how s vysokou přidanou hodnotou, a to na úrovni regionu i ve světovém měřítku. Aktivity firmy jsou významné jak pro český, tak například pro americký obranný průmysl.

(zdroj: firma, MPO, E15 etc.)

Top