Cena Crytur
Soutěž o nejlepší diplomovou
práci v materiálových vědách
Cena Crytur
Soutěž o nejlepší diplomovou
práci v materiálových vědách

Podnikatelský projekt r. 2014

19. 11. 2015

Agentura CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR vyhlásili v listopadu 2015 nejúspěšnější podnikatelské projekty podpořené z evropských dotací.

Turnovský Crytur získal 1. místo v kategorii Potenciál (výzkumně-vývojová kapacita)  za vybudování a zařízení vlastních prostor pro výzkum a vývoj monokrystalických materiálů v rámci projektu Nové monokrystalické materiály pro hi-tech aplikace.

Oceněné projekty vybírala porota z těch, které loni úspěšně čerpaly evropské dotace z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007-2013 Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Ten se zaměřuje na podporu rozvoje českého průmyslu a služeb, podporu inovací a zavádění výsledků výzkumu a vývoje do praxe.

„Operační program Podnikání a inovace dlouhodobě patří k nejlépe čerpaným operačním programům v republice,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. „Na projekty zejména malých a středních podnikatelů z něj bylo dosud proplaceno přes 82 miliard korun, což je více než 90 procent původní alokace. Za uplynulých sedm let tak bylo podpořeno téměř 12 tisíc podnikatelských projektů.“

Top