Cena Crytur
Soutěž o nejlepší diplomovou
práci v materiálových vědách
Cena Crytur
Soutěž o nejlepší diplomovou
práci v materiálových vědách

O luminoforech na Jednom dni s fyzikou

10. 11. 2019

Ve čtvrtek 14. února vystoupí dr. Jana Preclíková, výzkumná pracovnice odd. luminoforů v  rámci Jednoho dne s fyzikou na pražském Matfyzu. Její přednáška otevírá celý den plný přednášek, exkurzí, experimentů – prostě setkání s fyzikou v budovách MFF UK. Tato tradiční akce je pořádána pro středoškoláky, jejich pedagogy i pro příznivce fyziky z řad veřejnosti.

O čem bude Jana mluvit?

Třeba o tom, jak moc si rozumí věda a výzkum na univerzitách a v průmyslu. Co která může nabídnout a které co chybí? Existují paralely mezi zákony kvantové fyziky a hromadné výroby? A proč holky do vědy patří?

Jana vystudovala na MFF UK obor kvantová optika a optoelektronika pod vedením prof. Petra Malého. Posdoktorandské stáže strávila na Univerzitě v norském Bergenu, kde se zabývala Rydbergovými atomy a následně ve švédském Lundu, kde se věnovala tématu attosekundových laserových pulsů. Po návratu do ČR nastoupila jako vývojový pracovník v odd. luminoforů a laserových materiálů v Crytur spol. s.r.o. v Turnově. Firma je rovněž strategickým partnerem fakulty.

Seznamte se s Janou prostřednictvím videa.

Top